Malý Rím získal ďalšie víťazstvo vo verejnom hlasovaní o detskú zónu s názvom Žihadielko. Už čoskoro ju vybuduje spoločnosť Lidl, ktorú to bude stáť nemalé peniaze. Kde sa však bude nové detské centrum nachádzať?

Trnava sa môže začať tešiť na druhé detské ihrisko Žihadielko v rámci projektu spoločnosti Lidl. Prvé, ktoré bolo v tomto meste postavené, sa nachádza na sídlisku Družba v areáli bývalej základnej školy v Jame, len pár metrov od polikliniky. Druhé Žihadielko bude stáť na Halenárskej ulici 74-81 neďaleko prevádzky Lidl.

Tak ako prvé ihrisko aj to druhé získala Trnava vďaka súťaži reťazca Lidl, v ktorej za toto mesto hlasovalo viac ako 83-tisíc ľudí.

Detská zóna bude rozdelená na dve časti, jedna bude pre menšie deti, druhá pre väčšie. Navštíviť ju môžu nielen škôlkari, ale aj školáci do 12 rokov. Súčasťou budú, samozrejme, kolotoče, pieskovisko, hrady a prevažovadlá. Rovnako ako v každom meste, i tu bude motív ihriska Včielka Maja a jej kamaráti.

Náklady na vybudovanie nového ihriska predstavujú sumu 87-tisíc eur, čo hradí spoločnosť Lidl Slovensko. Prvých návštevníkov privíta už počas letných mesiacov, priestor je už vyčistený a čaká na osadenie ihriska.

Zdroj: trnavskyhlas.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.