Polícia chystá v Nitrianskom kraji veľkú akciu zameranú na dodržiavanie predpisov cestnej premávky. Vodiči o svojom priestupku nemusia ani vedieť, pokuta im bude zaslaná poštou domov. 

Vodiči, pripravte sa na dopravné kontroly, ktoré sú naplánované v nitrianskom kraji od 6. do 12. novembra. Policajti na viacerých úsekoch vykonajú kontrolu zameranú na dodržiavanie predpisov cestnej premávky.

Cieľom tejto akcie je pozitívne ovplyvňovanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, pričom sa v nitrianskom kraji uskutoční v okresoch Levice, Nitra, Komárno, Šaľa, Nové ZámkyTopoľčany.

Policajti sa zamerajú nielen na hlavné porušenia pravidiel, ktoré vo väčšine prípadoch spôsobujú tragické dopravné nehody, ale aj na menšie priestupky. Dokumentovaná bude najmä povolená rýchlosť, nesprávne predchádzanie, nedanie prednosti v jazde či porušenie základných povinností, ktoré by mal každý vodič motorového vozidla dodržiavať.

V rámci tejto akcie využijú policajti objektívnu zodpovednosť, čo znamená, že vodiči nemusia byť pri porušení zákona ihneď zastavení na ceste, ale rozhodnutie o porušení zákona bude vodičom zaslané poštou. Polícia preto vyzýva vodičov, aby jazdili opatrne a podľa predpisov a aby sa vyvarovali zbytočným problémom spojených s nedodržiavaním zákona.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: Facebook/Polícia SR