Už dlhšiu dobu môžeme sledovať na televíznych obrazovkách nový historický seriál 1890, ktorého ústrednou postavou je šarmantný detektív z Budapešti János Márton (Ján Koleník) a grófka Wiszniewska (Anikó Vargová). 

Seriál 1890 bol natočený v kaštieli Betliar (okres Rožňava) a pracovníci múzea sa rozhodli túto udalosť pre návštevníkov zdokumentovať formou výstavy. Expozícia nesie názov 1890 ako seriál, avšak s podtitulom Seriál versus história.

 

Výstava bude rozdelená do dvoch častí. Prvá časť bude sprístupnená návštevníkom už od 15. apríla a jej obsahom budú nielen rekvizity, ktoré sa vyskytovali v seriáli, ale aj kostýmy, ktoré počas nakrúcania nosili naši obľúbení herci. Druhú časť výstavy organizátori otvoria na Noc múzeí, ktorá sa uskutoční 20. mája.

Usporiadatelia okrem expozície a prehliadky kaštieľa pripravili aj ďalšie iné zaujímavé programy pre návštevníkov. Môžete očakávať spevácke vystúpenie Mariety Roxerovej, ktorá je členkou skupiny Mix Tape. Pre deti je bude pripravené maľovanie na tvár a môžete sa tešiť aj na remeselníkov, ktorí predstavia tradičné remeselné výrobky z konca 19.storočia.

Ak sme vás ešte stále nepresvedčili návštevou tejto jedinečnej výstavy, prezradíme vám, že aj hlavní predstavitelia Ján Koleník a Anikó Vargová tam nebudú chýbať.

Ak nemáte žiadne plány na Veľkonočné sviatky, určite si nenechajte ujsť túto unikátnu príležitosť, kde na svoje si prídu nielen milovníci seriálu a histórie, ale aj ostatní návštevníci.

Foto: Facebook betliar.eu | Video: Youtube