Slovensko zaznamenalo ďalšie varovanie pred kozmetickými výrobkami. Tentokrát je zoznam rôznorodý a ľudia by si mali dať poriadny pozor na tieto značky a produkty.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje občanov, aby si dali pozor na výskyt nebezpečnej kozmetiky, ktorú môže mať doma hocikto z nás. Na nebezpečenstvo výrobkov prišli kontrolóri v Nemecku, Litve a v Rumunsku.

Prvým nevyhovujúcim výrobkom je zmäkčujúca pedikúrová maska s názvom Skin pedicure mask značky Strictly Professional vyrobená v Spojenom kráľovstve. Výrobcom je firma Bellitas Limited.

Druhým produktom, ktorý by nemali ľudia používať, je maska na ruky s gáfrovým olejom s názvom Manicure mask with camphor oil. Značkou je taktiež Strictly Professional a krajinou pôvodu už spomínané Spojené kráľovstvo a výrobcom Bellitas Limited.

V týchto dvoch produktoch sa nachádza látka Methyldibromo glutaronitrile, ktorá je konzervačnou látkou a nie je v Euróspkej únii povolená.

Nevyhovujúcimi sú aj laky na nechty s názvom Vitamin Super Nail Hardner značky Daewon Cosmetics, pričom krajina pôvodu na obale uvedená nie je.

Do výstražného systému RVAPEX bola zaevidovaná aj farba na tetovanie Intenze Terra Di Siena vyrobená v USA. Vo farbe bola zistená prítomnosť ťažkých kovov, ktoré tam nemajú čo robiť.

Všetky tieto kozmetické výrobky môžu ľudom spôsobiť zdravotné problémy. Dajte si pre to na ne pozor a ak ich máte doma, nepoužívajte ich.

Zdroj: uvzsr.sk | Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.