Kontrolóri znova narazili na kozmetické výrobky, ktoré sú pre telo človeka nebezpečné. Ak ich máte doma, mali by ste ich prestať používať a radšej ich vyhodiť do koša. 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vydal varovanie upozorňujúce ľudí na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré sa môžu nachádzať aj na Slovensku. Do rýchleho výstražného systému RAPEX ich nahlásili kontrolóri v Holandsku, Litve, Grécku, Nemecku, Estónsku a v Taliansku. Ide o nasledujúce výrobky.

Ponožky proti stvrdnutej pokožke s názvom Eeltsokken/calluses socks značky Kriudvat, ktoré sú vyrábané v Číne. Produkt môže spôsobiť vážne poškodenie pokožky z dôvodu jeho nízkeho pH. Výrobok je označený za nebezpečný.

Sérum na pokožku s názvom Forever Young značky Christina vyrábané v Izraeli. V tomto nezmývateľnom výrobku sa nachádza zmes konzervačných látok, ktoré môžu spôsobiť vážnu alergickú reakciu.

Ďalším nebezpečným výrobkom sú mydlá značky Fresh line vyrábané v Grécku. Výrobky sú v tvare sladkostí a koláčikov a dajú sa krájať na menšie. Nebezpečné sú najmä pre deti, pretože voňajú, chutia a vyzerajú ako ovocie a sladkosti. Deti ich tak môžu veľmi ľahko zjesť.

Nebezpečným je aj mlieko na bielenie pokožky, ktoré má síce na obale švajčiarsky symbol, no v skutočnosti sa vyrába v Togu. Ide o výrobok Whitening Body Lotion od značky Clinic Clear. V kréme sa nachádza látka určená len na profesionálne použitie na nechtový dizajn.

Posledným nebezpečným výrobkom je krém na ruky a telo s názvom 24 PURE značky Dorall Collection. Produkt sa vyrába v Indii a keďže je nezmývateľný, nachádza sa v ňom látka, ktorá je pre telo človeka nebezpečná.

Zdroj: uvzsr.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.