Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje ľudí na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré sa môžu nachádzať aj v našej republike. Na škodlivosť týchto výrobkov upozornil krajiny Európskej únie kontrolný orgán vo Fínsku.

Ide o dva výrobky, jeden je olivový olej na telo a ruky od značky Sta-Sof-Fro vyrobený vo Veľkej Británii. Ide o plastovú fľašu s obrázkom olív na prednej strane a presným názvom Olive oil – Hand and Body lotion.

Druhým nebezpečným výrobkom je gél na vlasy značky La Fresh Synite, pričom je výrobok vyrobený v Spojených Arabských Emirátoch. Názov tohto produktu je Spiky Hair Gel – firm Look a Spiky Hair Gel Extreme Hold. Ide o dva priehľadné tégliky s čiernym uzáverom a farba gélu je zelená.

Vo vyššie uvedených nezmývateľných výrobkoch je v zozname zložiek uvedená zmes konzervačných látok Methylchloroisothiazolinone a Methylisothiazolinone, čo je v rozpore s prílohu č. 5 (Zoznam konzervačných látok povolených v kozmetických výrobkoch, položka č. 39) nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov. Zmes je povolená len do zmývateľných výrobkov. Výrobky môžu spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Zdroj/Foto: uvzsr.sk, depositphotos

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.