Ilustračná foto

Polícia mala väzňa Behana z leopoldovskej väznice na dosah. Stále je však na úteku. 

Ľubomír Behan (24) ušiel z väznice v Leopoldove ešte 2. júna. Teraz polícia dostala nové informácie. Kamarát ho mal údajne udať, že sa skrýva u svojho otca v dedine Ostrov, informoval portál tvnoviny.sk. Polícia vtrhla do domu v sobotu ráno (24. septembra), na akciu sa pripravovala v noci. Prehľadávali okolité domy aj poľnohospodárske družstvo. Do pátracej akcie sa zapojil aj vrtuľník Ministerstva vnútra. Podľa informácií tvnoviny.sk sa väzeň Behan mohol skrývať v dedinke Ostrov, ktorá je od Nového Mesta nad Váhom vzdialená iba približne 17 kilometrov, až dva mesiace.

Väzeň je na úteku od začiatku júna

Muži zákona prehľadávali aj autá, ktoré v okolí prechádzali. Jeden zo šoférov, ktorý prechádzal medzi Očkovom a Ostrovom vraj zostal poriadne zaskočený. Povedal, že ozbrojení policajti zastavovali autá v oboch smeroch. “Musel som vystúpiť z auta, vypnúť motor a opatrne otvoriť nákladný priestor dodávky. Opýtali sa ma, či niekoho neprevážam. To už za mnou stáli dvaja policajti s namierenými zbraňami,” povedal pre hitky.sk. Jeden z policajtov mu naskočil do priestoru dodávky a začal ju prehľadávať, dodal. Pamätá si, že to bolo približne 8.15 hod. v sobotu ráno.

Počiatočné informácie o tom, že polícia mala Behana zadržať a ten im nakoniec ušiel polícia vyvrátila. “V súvislosti s pátranim po utečenom väzňovi Ľubomírovi Behanovi sa v niektorých médiách objavili informácie, že polícia Behana zadržala a následne údajne ušiel. Táto informácia nie je pravdivá, jednoznačne vylučujem, ze polícia Behana zadržala a ten mal následne ujsť. Pátranie po ňom naďalej trvá,” vyjadrila sa pre náš portál Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave.

Zdroj: tvnoviny.sk, hitky.sk, PZ SR | Foto: PZ SR, commons.wikimedia.org