Na cestách Nitrianskeho kraja dochádza pravidelne k dopravným nehodám a žiaľ, neraz aj k smrteľným. Polícia chce podobným prípadom predísť, preto chystá veľkú kontrolu zameranú najmä na nedodržanie povolenej rýchlosti, nesprávne predchádzanie či nedanie prednosti v jazde.

Až do 15. októbra bude v Nitrianskom kraji prebiehať policajná kontrola zameraná na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky. Kontrola bude prebiehať v okresoch Nitra, Topoľčany, Levice, Šaľa, Nové Zámky a Komárno.

Prečítajte si tiež: Obrovské nešťastie v Nitre: Nákladiak zabil malého chlapca (†6)!

Policajti budú kontrolovať tie porušenia cestnej premávky, ktoré sú podľa výsledkov analýzy najčastejšími príčinami dopravných nehôd. Ide predovšetkým o rýchlosť jazdy, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde. V rámci kontroly nemusia byť vodiči priamo zastavení ma ceste, ale polícia odošle rozhodnutie o uložení sankcie držiteľovi vozidla poštou.

Zdroj: KR PZ v Nitre | Ilustračná foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk

Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo nej a má potrebu upozorniť na to aj svoje okolie. Miluje písanie a ak náhodou nepíše nejaký článok, rada si prečíta dobrú knihu.