Žena, ktorá v pondelok spadla z najväčšej lezeckej steny na Slovensku, svoj boj o život prehrala. Lekári sa jej snažili pomôcť aj náročnou operáciou, no zranenia boli také vážne, že sa z nich dostať nedokázala. Polícia celý prípad vyšetruje, pričom pomôcť by jej mala jedna dôležitá vec. 

Prípad Lindy, ktorá v pondelok krátko popoludní spadla z lezeckej steny K2 v Bratislave, sa skončil tragédiou. 43-ročná žena utrpela pri páde vážne zranenia vnútorných orgánov a hlavy. Lezkyňa sa síce podrobila ťažkej operácii, no lekári jej stav už zvrátiť nedokázali a zraneniam nakoniec podľahla.

K prípadu sa vyjadrili už aj majitelia lezeckej steny, tvrdia, že za svoju päťročnú existenciu sa im nič podobné nestalo. Lezecká stena, na ktorej bola aj Linda, je vysoká viac ako 15 metrov, no to, z akej výšky žena spadla, zatiaľ nie je známe.

Dôvodom nešťastia bolo pravdepodobne to, že si lezkyňa zacvakla karabínu mimo nosného oka, čo spôsobilo jej pád. Celú tragédiu vyšetruje aj polícia, ktorá už začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Viac informácií bude známych až po vyšetrovaní, nakoľko je v prípade viacero nejasností. Polícia by ale mala mať k dispozícii videozáznam, ktorý pravdepodobne celú situáciu objasní.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pexels

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.