Rozsiahla akcia, naplánovaná Okresným riaditeľstvom Policajného zboru v Galante sa tentokrát zameriavala na odhalenie drogovej trestnej činnosti v meste Sereď. O udalosti informovala v utorok 16. októbra Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom sociálnej siete. 

Podľa aktuálnych informácií takmer stovka policajtov za pomoci príslušníkov pohotovostných policajných útvarov (kukláčov) z Trnavy, Trenčína, Nitry a Žiliny vykonala v pondelok 15. októbra po 15.00 h až 16 domových prehliadok v sociálnych bytoch.

“Polícia počas akcie zadržala 14 podozrivých osôb, z nich 4 zostali v zadržaní a 10 bolo následne prepustených na slobodu. Zadržané a umiestnené v celách policajného zaistenia zostali 3 ženy (29, 55, 57) a 1 muž (33),” informuje polícia.

Polícia zaistila biely a hnedý kryštalický materiál s podozrením, že ide o heroín a pervitín. Zaistené látky sa podrobia expertíznemu skúmaniu na KEÚ PZ. “Pre podozrenie z prechovávania a dílerstva drog bolo začaté trestné stíhanie z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,” dopĺňa polícia.

Zdroj/Foto/Video: FB PZ SR