Majo Chudý má 33 rokov, pochádza z obce Vinohrady nad Váhom (okr. Galanta) a je amatérskym fotografom. Tvorbe timelapse videí sa venuje 4 roky a fotografovanie je jeho hobby a vášeň, ktorej sa venuje len vo voľnom čase. 

Majo vytvoril nádherné časozberné video, ktoré zachytáva všetky krásy Slovenska. Za týmito zábermi precestoval viac ako 10 000 kilometrov po Slovensku, počas jedného roka. Po turistických chodníkoch našľapal viac ako 16 000 metrov prevýšenia, často aj s 25 kilovým batohom. Niektoré lokality musel dokonca navštíviť viackrát, dôvodom bola poväčšine nepriazeň počasia. Na to, aby video priviedol do finálnej podoby, musel nafotiť viac ako 40 000 fotografií, pričom približne 16 000 z nich našlo uplatnenie aj vo videu.

“Samozrejme, nechýbali ani strety s divou zverou. Na hrebeni Nízkych Tatier, v 1880 metroch nás prišla skontrolovať líška, ktorá mi počas fotografovania odhryzla kábel od vyhrievania objektívu. Trochu poupratovala aj v batohu, z ktorého si chcela odniesť objektív. Diviaky poväčšine čakali už na parkovisku. Takmer všetky zopár sekundové zábery si vyžadovali hodiny strávené v teréne. Pre zachytenie najlepšieho svetla západov či východov slnka to boli prebdené noci na skalách či štítoch hôr. Poväčšine som západ slnka nestihol, lebo výstup na horu trval dlhšie než som predpokladal. No stalo sa mi aj to, že som východ slnka jednoducho prespal,” prezradil šikovný fotograf.

 

Pozrite si naše najväčšie skvosty, ku ktorým viac slov ani netreba. Je potrebné to jednoducho len vidieť. Aj toto je jeden z dôkazov, že naša krajina je nádherná a ukrýva v sebe veľa pekných miest.
Furkotský štít
Malá Fatra – Osnica
Čierny Váh

Liptovská Teplička
Chopok
Súľovské skaly
Kráľova hoľa
Zvolen

Video zachytávajúce najväčšie krásy nášho Slovenska

Zdroj/Foto/Video: Majo Chudý