Od úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej už ubehlo niekoľko týždňov a rodina teraz musí začať riešiť nepríjemné veci okolo ich domu. Čo bude s nehnuteľnosťou, ktorú si vo veľkej Mači Ján a Martina prerábali?

Starší rodinný domček si Ján a Martina kúpili vo Veľkej Mači na hypotéku a obe rodiny teraz spolu riešia, čo s ním bude ďalej. Na Slovensku sa asi nenájde človek, ktorý by si niekedy tento dom kúpil, nikto predsa netúži po domove, kde sa prelialo toľko krvi. Črtá sa však iné riešenie. S návrhom prišli umeleckí dobrovoľníci – hudobník Michal Kocáb, výtvarník Peter Kalmus, kazateľ Daniel Pastirčák, organizátor festivalov Michal Kaščák a emeritný biskup Róbert Bezák.

Menovaní ľudia by chceli dom od rodiny odkúpiť a vytvoriť v ňom pietne miesto, ktoré by bolo spomienkou na mladú dvojicu a zároveň pamätníkom ich tragického osudu. Výtvarník Peter Kalmus pre Plusku povedal, že by dom chceli odkúpiť vďaka verejnej zbierke. Zároveň by založili občianske združenie, ktoré by túto nehnuteľnosť vlastnilo, pričom by umožnilo dostupnosť aj novinárom. Tento nápad je sympatický aj Zlatici Kušnírovej a plánuje ho podporiť.

Na bráne by mal byť veľký nápis, ktorý by bol stručným popisom toho, čo sa v dome stalo: V tomto dome boli zavraždení novinár Janko Kuciak a jeho snúbenica archeologička Martina Kušnírová. Premiér vlády bol Róbert Fico, minister vnútra Róbert Kaliňák.

Začiatok zbierky je naplánovaný na 5. mája, a to presne v deň, kedy mali mať Ján s Martinou svadbu.

Zdroj: pluska.sk | Foto: wikipedia/Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.