detský folklór

Ľudové piesne sa učíme od detstva. Tance na ľudovú hudbu patria medzi prvé, s ktorými sa deti zoznamujú.

Tradičné vystúpenia detských folklórnych súborov sú súčasťou mnohých podujatí mesta Myjava, Stará Turá a Brezová pod Bradlom.

Detský folklórny súbor Kopaničiarik vznikol v roku 1972 a tvoria ho deti z Myjavy a okolitých kopaníc vo veku od 5 do 15 rokov. Od roku 2006 má prípravku v myjavskej Základnej umeleckej škole. Repertoár súboru je prevažne z myjavského regiónu a prevládajú temperamentné tance, detské hry, spev.

Detský folklórny súbor Iskierka pôsobí v Brezovej pod Bradlom. Tanečný odbor Základnej umeleckej školy sa venuje spoločenským tancom, moderným tancom, stepu aj tancom iných národov. Nechýba ani folklór a hoci škola začala samostatne pôsobiť od roku 1991, našiel si súbor svojich priaznivcov.

Detský folklórny súbor Turanček pracuje v Základnej umeleckej škole v Starej Turej. Navštevujú ho deti zo Starej Turej a okolia a pomáha zachovávať tradície a zvyky z podjavorinského regiónu. Ľudová hudba Turanček vystúpila aj na tohtoročných Podjavorinských folklórnych slávnostiach.

Zdroj: jankohrasko.sk, zus-brezova.edupage.org, facebook.com | Foto: autor | Video: youtube.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Hazu
Mám rada výlety a objavujem nové miesta na Slovensku a v Čechách. Som fanúšikom športu a mladých športovcov. Vo voľnom čase čítam knihy a chodím do prírody. Večný optimista, milovník čokolády a srdcom Myjavčan.