Ilustračná foto

V súvislosti s vysokými teplotami počas najbližších dní, o ktorých sme vás informovali v článku “Vysoké teploty neklesnú: Horúčavy nás ešte potrápia a neschladia nás ani búrky!”, vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahy 1. a 2. stupňa.

Výstrahy 1. stupňa pred vysokými teplotami platia v sobotu 4. augusta v Prešovskom a Žilinskom kraji od 13.00 h do 18.00 h. “V uvedených okresoch sa 
ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C,” informuje SHMÚ.

Výstrahy 2. stupňa pred vysokými teplotami platia v sobotu 4. augusta v Bratislavskom, Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom a Trnavskom kraji od 13.00 h do 18.00 h. “V uvedených okresoch sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C,” informuje SHMÚ.

Zdroj: ReproFoto shmu.sk

Nedeľa 5. august očakávajú meteorológovia o niečo nižšie teploty. Výstrahy 1. stupňa pred vysokými teplotami platia pre Bratislavský, Banskobystrický, Trenčiansky, Košický, Nitriansky, Trnavský a Prešovský kraj od od 13.00 h do 18.00 h. “V uvedených okresoch sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 – 34 °C,” informuje SHMÚ.

 

Zdroj: ReproFoto shmu.sk

Zdroj/Foto: shmu.sk | Ilustračná foto: depositphotos.com