Časť Slovákov by si už čoskoro mohla finančne prilepšiť. Síce suma, ktorú chce uzákoniť rezort, pravdepodobne stále nebude dostačujúca, no môže znamenať veľký krok vpred. 

Zdá sa, že mamičky a ich rodiny si finančne čoskoro prilepšia. S návrhom zvýšiť rodičovský príspevok prišlo ministerstvo práce na čele s Jánom Richterom, ktorí sa problematike podrobne venujú a chcú tak uľahčiť život mnohým Slovákom.

Šok pri prechode z materskej dovolenky na rodičovskú zažíva nielen každá matka, ale aj celá rodina, ktorej sa tým výrazne zníži rozpočet. Kým priemerná materská dosahuje na Slovensku sumu 567 eur, rodičovský príspevok je pre každého rovnaký, pričom momentálne je jeho výška 214,70 eur.

Minister práce Ján Richter v súčasnosti zvažuje dve možnosti, ako tento príspevok zvýšiť. Buď sa stanoví pevná suma 280 eur, alebo to vraj môže byť ešte viac. Všetko závisí nielen od dohody koaličných partnerov, ale najmä od situácie v štátnom rozpočte. Rodiny s malými deťmi si tak po schválení tejto sumy budú môcť finančne aspoň trochu prilepšiť. Ak sa zmena vláde podarí, bude to najväčšie zvýšenie príspevku za dlhé roky. Avšak myslíte si, že je suma 280 eur pre matky postačujúca?

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.