Slovenskí motoristi by mali zvýšiť pozornosť pri tankovaní na čerpacích staniciach. Niektorých totiž môže poriadne prekvapiť nové označenie pohonných látok. So zmenou, ktorú nariadila Európska únia už totiž začínajú benzínky fungovať. 

Európska únia nariadila povinnú zmenu v označovaní pohonných látok pre všetky členské štáty EÚ. Musia tak spraviť najneskôr do 12.októbra 2018. Viaceré benzínky v Únii s povinným označovaním už začali. Okrem nového však naďalej môžu používať i staršie označenia, natankovať by tak bez problémov mali i šoféri, ktorí zatiaľ nové zmeny nepoznajú. EÚ nariadila túto zmenu z toho dôvodu, aby sa motoristi vo všetkých krajinách EÚ zorientovali a označenia boli jednotné.

Nové a jednotné označenia pre všetky členské štáty EÚ

  • Motorová nafta má európske označenie B7
  • Benzín má európske označenie E5
  • Autoplyn nájdete s označením LPG

Na Slovensku už začala nové označenie využívať čerpacia stanica Slovnaft. Môžeme tak očakávať, že ostatné čerpacie stanice sa začnú tiež postupne pridávať.

Každý motorista by sa tak mal tieto jednoduché skratky naučiť a zjednodušiť si tým tankovanie nielen na Slovensku, no v budúcnosti najmä i v zahraničí.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com, freegreatpicture.com ilustračná

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk

Dida
Zanietená redaktorka, ktorá vám prinesie tie najdôležitejšie informácie a pikošky z vášho mesta. Neuniknú jej ani podstatné témy, ktoré hýbu celým Slovenskom.