Aj vo Vranove nad Topľou by mohlo ešte v tomto roku vzniknúť spoločné klientske centrum. Je totiž posledným okresným mestom v Prešovskom kraji, ktoré ho nemá.

Podľa vranovského okresného úradu by mohlo vzniknúť v budove AOC na Námestí slobody. Priestory už preskúmali zástupcovia Ministerstva vnútra SR. Na svete je tiež predbežná dohoda s ich majiteľmi. Teraz záleží na dohodnutí konkrétnych podmienok.

Čo tam občania vybavia

Klientske centrum by malo pomôcť občanom urýchliť vybavenie nevyhnutných záležitostí. Na jednom mieste by tak mali nájsť vybavovanie občianskych preukazov, zbrojných preukazov, prihlásenie áut a všetky odbory okresného úradu.

Ako v Bratislave

Pripravované klientske centrum vo Vranove nad Topľou bude mať rozlohu viac ako 700 metrov štvorcových. Vzorom je obdobné pracovisko v Bratislave. Jeho kľúčovou výhodou je, že sa má nachádzať priamo v centre mesta. Tým by malo ponúknuť občanom nadštandardný komfort.

Ďalšie služby navyše

Klientske centrum môže vzniknúť aj vďaka presťahovaniu Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Vranove nad Topľou. Čaká naň novo zrekonštruovaná budova bývalej polikliniky. Pridanou hodnotou navyše je, že v budove AOC ostanú k dispozícii súčasné obslužné činnosti. Občania tam naďalej nájdu aj potraviny, kaviareň, banky či poisťovne.

Zdroj: Omeste.sk| Foto: www.vranov.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Mikuláš G
Skúsený novinár s neutíchajúcim nadšením začiatočníka. Diplomovaný ekonóm držiaci sa hesla: "Peniaze nie sú všetko, ale skúste ich nemať". A keď už filozoficky, tak: "Pravda nie je vo hviezdach, pravda je v nás".