Na Slovensku dochádza v súčasnosti k podvodom, na ktoré upozorňuje štátna zdravotná poisťovňa. Ľudia by mali byť preto opatrní a všetko si overiť na stránke alebo na Call Centre. 

Všeobecná zdravotná poisťovňa varuje všetkých svojich poistencov, aby nenaleteli na podvod momentálne otriasajúci Slovenskom. Ľuďom sú zasielané SMS správy v mene poisťovne od súkromných firiem, ktoré od nich požadujú zaplatenie pohľadávky. Poisťovňa však o žiadne zaplatenie pohľadávok nežiada a nespolupracuje ani s nijakými firmami. Poistenci by si preto mali dať pozor a v žiadnom prípade nenaletieť.

Ak si nie ste istí, či máte niečo po prijatí výzvy zaplatiť, môžete si jednoducho skontrolovať číslo účtu, ktoré vám bude zaslané SMSkou v požiadavke. Svoje oficiálne účty má poisťovňa zverejnené na webstránke alebo sa to dá overiť aj prostredníctvom epobočky.

Zdravotná poisťovňa tiež informuje ľudí, aby v prípade takéhoto oznámenia o zaplatení pohľadávok informovali hociktorú pobočku alebo zavolali na Call Centrum 0850 003 003. Ak budú aj naďalej ľudom zasielané podvodné požiadavky, všeobecná zdravotná poisťovňa je ochotná konať spolu s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.