Na Slovensku pribudne ďalšia spoločnosť, ktorá ponúkne pracovné miesta takmer tisíc zamestnancom. Ide o partnera najväčších svetových automobiliek so sídlom v Nemecku.

Veľký Krtíš sa má na čo tešiť, už čoskoro by sa v tomto meste malo zamestnať ďalších 800 ľudí. Nové pracovné miesta má priniesť závod nemeckého investora. Konkrétne ide o spoločnosť, ktorá je svetovým dodávateľom exteriérových hliníkových komponentov do automobilov po celom svete.

Dôvodom, prečo sa firma takto rozhodla, je zvýšenie výrobných kapacít, konkurencieschopnosti a dostupnosti k obchodným partnerom v našom regióne. Medzi hlavných odberateľov bude patriť Audi, Mercedes Benz v Maďarsku, ale aj slovenský Volkswagen.

Možností, kde nemecká firma mohla postaviť svoj závod, bolo veľa, no pre Slovensko sa rozhodla najmä kvôli dobrému postaveniu v automobilom priemysle. Výrobné priestory firmy by mali byť na rozlohe 30 000 štvorcových metrov, pričom už v polovici roku 2018 by mali byť inštalované nové stroje a technológie.

Plnú kapacitu 800 pracovných miest by sa malo spoločnosti podariť naplniť už v roku 2023, pričom zamestnávať sa začne už o pár mesiacov. Závod ponúka miesta nielen vo výrobe, ale aj administratíve. Najväčší nábor je očakávaný v máji 2018, kedy sa začne črtať celková existencia tohto závodu.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.