Ilustračné foto

Počasie sa v priebehu noci z pondelka 16. júla na utorok sa začalo výrazne meniť. Táto zmena tak rozdelila naše územie na niekoľko častí. Podľa meteorológov bude počas utorka na západe a juhu územia príjemne teplo, na východnom Slovensku sa očakávajú búrky.

Podľa portálu imeteo.sk zavládne na severe jesenný charakter počasia so zamračenou oblohou, výrazným dažďom a s teplotami iba okolo +20 °C.

Nad našim územím bude veľa vlhkosti

Počasie počas noci z pondelka na utorok bolo pod vplyvom tlakovej níže, rozkladajúcej sa nad východnou Európou. “Okolo tejto tlakovej níže začal do našej oblasti od severu prúdiť vlhký, morský vzduch a súčasne sa v tejto oblasti nižšieho tlaku tiahol front, ktorý ovplyvnil počasie najmä na severe Slovenska,” uvádza imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Búrky treba očakávať ešte v utorok

Podľa odborníkov príde zmena postupne. “V utorok ešte na našom území očakávajte prevažne letný deň s teplotami od +25 do +30 °C. Chladnejšie môže byť len na severe a východe územia,” informuje imeteo.sk.

Práve v týchto oblastiach sa v utorok 17. júla popoludní začne vytvárať kopovitá oblačnosť, ktorá opäť prinesie početné prehánky a búrky. Búrky treba očakávať prevažne na severe a východe, podvečer sa však môžu objaviť i na západe. S príchodom podvečera však príde aj ďalšia zmena počasia.

Rozprší sa v utorok večer

V oblasti severného Slovenska začne počas utorka večera pršať a dážď s premenlivou intenzitou by mal pretrvávať až do štvrtkových ranných hodín.

“Severné Slovensko už totiž bude vystavené vlhkému, severnému prúdeniu, ktoré prinesie výrazné zrážky. Na severe spadne do štvrtka niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Najviac zrážok sa očakáva na severných náveterných stranách hôr, kde nie je vylúčené, že úhrny zrážok prekročia aj 100 mm zrážok. Pred nami je tak veľmi vlhké počasie,” dodáva imeteo.sk.

Očakávané zrážky do štvrtka 19. júla. zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk, pixabay.com