Trnava bude štartom podujatia s názvom Trnavských 100 kilometrov. Historické vozidlá tak zažijú dvadsiaty ročník svojho podujatia a prejdú cez Slovensko až do Ostrihomu.

Už dnes (piatok 11. augusta) sa vydá niekoľko desiatok historických vozidiel na trať podujatia Trnavských 100 kilometrov. Štart sa uskutočnil o 10:00 na Trojičnom námestí v Trnave pričom vozidlá budú pokračovať cez Palárikovo do Belej v okrese Nové Zámky.

V sobotu si to vozidlá namieria do Ostrihomu, odkiaľ pôjdu naspäť do Trnavy. Nadšenci týchto vozidiel si ich môžu od 16:00 prísť pozrieť na parkovisko na Rybníkovej ulici, kde budú vystavené.

Súčasťou podujatia nie sú len autá, ale aj motorky s posádkami z Českej aj Slovenskej republiky. Verejnosť sa môže tešiť aj na unikátne kúsky, akým je napríklad cadillac.

Obľúbené a úspešné podujatie je organizované už 20 rokov, pričom sa stalo tradíciou, že každý piaty rok sa autá zastavia aj kúsok za hranicami Slovenska. Pred desiatimi rokmi smerovali vozidlá do Rakúska, pred piatimi do Českej republiky a teraz mieria do maďarského Ostrihomu.

Zdroj: trnavskyhlas.sk | Foto: Facebook/Mesto Trnava

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk