Povinnému plateniu za parkovanie je pri niektorých slovenských nemocniciach koniec. Poslanci rozhodli, že parkovisko má slúžiť pacientom a nemá byť zdrojom príjmu.

Ministerstvo zavádza bezplatné parkovanie v niekoľkých svojich nemocniciach. Pacienti budú môcť využívať parkovisko zadarmo počas prvých štyroch hodín návštevy. Zmena sa zatiaľ netýka všetkých nemocníc, ale len tých, na ktoré má ministerstvo zdravotníctva dosah.

Zmena sa netýka napríklad Univerzitnej nemocnice v Bratislave, ktorá svoje parkovisko spoplatňuje vďaka koncesnej zmluve. Čoskoro budú zadarmo pacienti parkovať v košickej univerzitnej nemocnici, v detskej košickej fakultnej nemocnici, v nemocniciach v Nitre a Trnave, v bratislavskom Národnom onkologickom ústave, Východoslovenskom onkologickom ústave, v popradskej a v prešovskej nemocnici, v Stredoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb a v Kúpeľoch Diamant Dudince.

Parkovanie bude zadarmo aj v trenčianskej a žilinskej fakultnej nemocnici, no z technických dôvodov to bude možné až o dva mesiace.

Informácie o bezplatnom parkovaní budú viditeľné pred každým vstupnom na parkovisko. Pre návštevníkov, ktorí nepresiahnu lehotu štyroch hodín, budú vyhradené a označené odlišné parkovacie miesta. Kapacitne by tieto miesta mali pokrývať najmenej 70 percent  všetkých parkovacích miest.

Zmeny v platbe parkovného by podľa ministra mali nastať aj v nemocniciach, kde je parkovisko spoplatnené na základe koncesnej zmluvy. Minister týmto nemocniciam prikázal, aby začali rokovať o ukončení koncesných zmlúv a zaradili sa tak do zoznamu nemocníc s bezplatným parkovaním. Druckerovým plánom pre tento rok je zavedenie bezplatného parkovania aj pre neziskové organizácie, kde je ministerstvo spoluzriaďovateľom.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.