Televízii Markíza sa prostredníctvom relácie Reflex podarilo odhaliť mimoriadne krutý biznis s nevinnými psami. Ľudia, ktorí darovali svojho psa alebo im zmizol, sú zúfalí a nevedia čo majú robiť. Pes už totižto v dnešnej dobe nie je len strážca domu a zviera na reťazi, ale vo väčšine prípadov ide o plnohodnotného člena rodiny.

Množstvo ľudí v živote zasiahnu okolnosti, kvôli ktorým si psíka ďalej nemôžu nechať. Utratiť ho nechcú, a preto sa v takomto prípade rozhodujú pre darovanie inému majiteľovi. Aj keď si takmer každý človek v tejto situácii preverí budúceho majiteľa, nie vždy dokáže odhaliť, čo je to v skutočnosti za človeka. Tento prípad sa stal aj niekoľkým ľudom, ktorí darovali psov Mikulášovi z obce Neded.

Prečítajte si tiež: Obyvatelia Šale sú v šoku a strachu. V meste vyčíňa gang, ktorý ich napáda na uliciach

Keď sa majitelia psov stretli na začiatku s mužom osobne, pôsobil priateľsky, láskavo a keďže mal doma malé deti, tak aj dôveryhodne. To, čo sa ale bude odohrávať po niekoľkých dňoch, by sa nikomu z nich ani len nesnívalo. Muž začal bývalých majiteľov po niekoľkých dňoch ignorovať, neodpisovať, dokonca ani nezdvíhal telefón. Niektorí zúfalí a rozčúlení z nich sa rozhodli celú situáciu riešiť a obrátili sa tak na médiá s podozrením, že muž z obce Neded ich psov predáva na nelegálne zápasy. Už len pri myšlienke, že ich pes skončil v takomto utrpení a je pravdepodobne mŕtvy, sú zúfalí.

Aby toho nebolo málo, psy začali záhadne miznúť nielen tým, ktorí ho darovali, ale dokonca aj ľudom, ktorí by svojho psa nedarovali za nič na svete. Zuzana, ktorá mužovi psa darovala, dokonca videla fotografiu zo psích zápasov, na ktorej bol jeden z darovaných psov. Keď si prečítala komentár “tento pes nevydržal ani prvé kolo,“  neverila vlastným očiam. Ľudia sú z celej situácie znechutení, nakoľko podľa nich polícia o tomto biznise vie, no všetci pred ním zatvárajú oči.

Aj keď majitelia psov spolu s televíznou kamerou osobne navštívili pána Mikuláša, ten predaj psov na zápasy poprel. Podľa jeho slov niektorých psov daroval ďalej a iní ušli. Podľa informácií mohol tento muž za posledné dva roky predať najmenej 15 psov. Ak sa ale ohlásia ďalší majitelia, ktorí tomuto mužovi svojho psa darovali, počet môže byť omnoho vyšší.

Polícia síce muža preverila a vypočula, no podľa informácií, ktoré uvádza portál tvnoviny.sk neboli zistené žiadne skutočnosti, ktoré by u tohto muža nasvedčovali protiprávnemu konaniu. Pán Mikuláš, ktorý stále všetko zatĺka, síce na kameru sľúbil, že už žiadnych psov nechce, no ľudia by mali byť stále obozretní a nedarovať psa len tak niekomu. Potom sa môže veľmi ľahko stať, že namiesto užívania si nového domova bude musieť bojovať o svoj život v krutých hrách.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk