súbor Kopaničiar

Medzinárodný folklórny festival patrí medzi najväčšie podujatie tohto druhu na západnom Slovensku. Myjave sa darí pripraviť veľké množstvo nescénických programov, pri ktorých sa strácajú hranice medzi javiskom a hľadiskom.

Tento rok sa uskutoční 58. ročník MFF Myjava 2017 v amfiteátri Trnovce. Od roku 1999 sa koná pod záštitou C.I.O.F.F. – Conseil International des Organizations de Festivals de Folklore et d´ Arts Traditionnels – Medzinárodná rada organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia UNESCO.

myjavské slávnosti
zdroj: autor Hazu

Už tradične k slávnostiam patrí jeden z najväčších a najstarších ľudovoumeleckých jarmokov na Slovensku. Nebude chýbať program Kuchyňa starých materí, progagujúci tradičnú kuchyňu jednotlivých regiónov a aj mestečko MY-A-VY.

Organizátori festivalu sú mesto Myjava, Centrum tradičnej kultúry Myjava v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom, Slovenské národné múzeum – Múzeom SNR v Myjave, s podporou Fondu na podporu umenia a sponzorov.

Vstupné na festival:

  • sobota 17. 6. 2017 celý lístok 10 eur, zľavnený lístok 5 eur
  • nedeľa 18. 6. 2017 celý lístok 7 eur, zľavnený lístok 3 eurá

podrobný program festivalu nájdete na stránke

Radšej raz vidieť ako stokrát počuť, preto neváhajte a príďte na MFF MYJAVA 2017

Zdroj: tsk.sk, myjava.sk | Foto: autor, fb FS Kopaniciar z Myjavy

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Hazu
Mám rada výlety a objavujem nové miesta na Slovensku a v Čechách. Som fanúšikom športu a mladých športovcov. Vo voľnom čase čítam knihy a chodím do prírody. Večný optimista, milovník čokolády a srdcom Myjavčan.