Možnosť zapožičania si bicyklov sa stala v Nitre veľmi obľúbenou. Projekt za prvú sezónu podporili tisíce ľudí, ktorí sa už nevedia dočkať novej sezóny. Tá sa ale kvôli počasiu presúva.  

Obyvatelia Nitry sa už tešili na novú sezónu, ktorá prinesie možnosť využívania služby zdieľaných bicyklov. Kedže nám ale počasie dáva v posledných dňoch poriadne zabrať a teploty sa pohybujú hlboko pod nulou, cyklisti si musia na využívanie týchto prostriedkov počkať.

Službu bike sharing v Nitre prevádzkuje spoločnosť Arriva, ktorej hovorkyňa Petra Helecz prezradila, kedy si budú môcť ľudia bicykle zapožičať. ,,Bicykle máme na novú sezónu 2018 pripravené, no pôvodný plán spustenia z 1. marca sa musel posunúť minimálne o dva týždne. Rozhodujúcim je najmä počasie, ktoré má v tomto hlavné slovo.” 

Možnosť využiť zdieľané bicykle funguje v Nitre od 28. júla 2017, no už po prvej sezóne môžeme povedať, že je veľmi obľúbenou. Cieľom tohto projektu je odbremeniť mestskú hromadnú dopravu a poskytnúť ľudom inú alternatívu prepravy. Suma, ktorú musel dopravca vynaložiť na túto novinku, bola 200 000 eur a financoval ju z vlastného vrecka. V Nitre sú záchytné stanovištia, kde si môžu obyvatelia bicykel zapožičať alebo vrátiť, na siedmich miestach. Rok 2017 bol v tomto smere veľmi úspešným, pretože sa do projektu zaregistrovalo 5 000 užívateľov a podarilo sa tak zrealizovať takmer 10 000 prenájmov.

Počas zimných mesiacov prešli prostriedky dôkladnou údržbou, ktorá im má zaručiť dobrú kondíciu počas celej sezóny. Tá by mala podľa plánu trvať do konca novembra, no všetko závisí od jesenného počasia.

Zdroj: mynitra.sme.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.