Množstvo Slovákov po tom všetkom ešte dúfalo, že by niečo mohlo vyriešiť referendum o predčasných voľbách, a tak podpisujú petície a veria, že sa niečo zmení. Slová Richarda Sulíka však v tejto súvislosti hovoria o presnom opaku. 

Ani koniec Kaliňáka ako ministra či Fica ako premiéra mnohým Slovákom nezalepilo oči a žiadajú predčasné voľby. Dúfali, že by to mohli dosiahnuť prostredníctvom referenda o vyhlásení predčasných volieb, a preto podpisujú rôzne petície s úmyslom, že to k niečomu pomôže. K celej situácii sa teraz jasne a triezvo vyjadril Richard Sulík (SaS), ktorý vysvetlil, ako sa veci majú.

Podľa neho je takéto referendum v tejto situácii zbytočné, pretože po množstve snahy a všetkých administratívnych úkonoch by sa čas predčasných volieb priblížil takmer až k termínu, kedy majú byť voľby normálne. Podľa jeho výpočtov by po množstve práce a neistých výsledkoch boli predčasné voľby iba o deväť mesiacov skôr.

Sulík si myslí, že ak by aj všetko išlo podľa plánov, predčasné voľby by v takomto prípade boli až v máji 2019, pričom vo februári 2020 budú voľby tak či tak. “Iná vec sú predčasné voľby na základe rozhodnutia NRSR 90-imi hlasmi. Tie by totiž mohli byť v septembri, a teda rok a pol pred riadnymi. Tiež by nebolo toľko otáznikov, lebo to už naša krajina zažila,” doplnil Sulík. Táto alternatíva je však dnes už len veľmi málo pravdepodobná.

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Dida
Zanietená redaktorka, ktorá vám prinesie tie najdôležitejšie informácie a pikošky z vášho mesta. Neuniknú jej ani podstatné témy, ktoré hýbu celým Slovenskom.