Vyzerá to tak, že zima sa nás ešte nechystá opustiť. V stredu 17. januára dorazí na naše územie oklúzny front a práve ten prinesie na mnohé miesta sneženie. No nielen to, pripraviť sa treba na komplikácie, ktoré so sebou počasie prinesie.

Ako píše portál imeteo.sk, ešte výraznejšie sneženie sa očakáva vo štvrtok 18. januára vo večerných hodinách. Okrem sneženia sa očakáva i silný nárazový vietor. Tvoriť sa preto budú snehové jazyky a záveje.

Najviac zasiahne sneženie severné Slovensko

Prechod oklúzneho frontu sa očakáva v stredu 17. januára vo večerných hodinách. Ten prinesie postupne výraznejšie, no krátkodobé sneženie do oblasti severného a východného Slovenska.

Sneženie sa postupne očakáva na Kysuciach, Orave, Liptove, v Tatrách, na Spiši, v Zamagurí, Šariši a vo vyšších polohách Zemplínu. Na sever dorazia zrážky večer, na východ počas noci. Do zajtrajšieho rána nasneží od 1 do 5 cm nového snehu,” informovalo imeteo.sk.

Vo štvrtok očakávajte výraznejšie sneženie

Vo štvrtok 18. januára popoludní očakávajte výraznejšie sneženie, na severe dokonca hrozia záveje. Výrazný studený front začne cez naše územie postupovať od severozápadu a prinesie aj intenzívne zrážky. Na západe sa očakávajú zrážky prevažne kvapalného charakteru, na strednom Slovensku a severozápade pôjde naopak o zrážky snehové.

“Snežiť bude intenzívne, ojedinele aj s intenzitou 5 cm za hodinu. Počas noci sa budú zrážky postupne presúvať na východ,” uviedlo imeteo.sk.

Podľa imeteo.sk, však bude sneženie nerovnomerné. Výnimočne sa môžu vyskytnúť i snehové búrky. Do piatkového rána by na strednom Slovensku, a to predovšetkým na Kysuciach a Orave mohlo napadnúť celkovo aj viac ako 25 centimetrov snehu.

Pozor na silný vietor

Nielen intenzívne sneženie, ale i silný vietor bude spôsobovať komplikácie. Najviac sa rozfúka v severnej polovici Slovenska a v nárazoch bude rýchlosť vetra ojedinele dosahovať 15-20 m/s. Vznikať budú preto snehové jazyky a záveje, jazdite opatrne!

“V piatok popoludní sa počasie upokojí a postupne sa oblačnosť zmenší. Už cez víkend nás však zrejme očakávajú ďalšie výraznejšie zrážky,” dodalo na záver imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Video: YouTube | Ilustračná foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.