Nezištná pomoc je čoraz zriedkavejšia. Svoje o tom vedia mnohé občianske združenia, ani topoľčianske nie je výnimkou. Práve tomu sa rozhodla podať pomocnú ruku slovenská značka Lowely Cruisers, ktorá vytvorila naozaj unikátny projekt.

Ak ešte nepoznáte Občianske združenie Šťastíčko z Topoľčian, mali by ste to čo najskôr napraviť. Združenie sa zaoberá edukáciou postihnutých, svojou aktivitou zlepšujú znevýhodneným občanom život a vnášajú do neho radosť a pozitívnu energiu. Najväčším problémom, s ktorým bojujú je nedostatok financií, keďže nie sú dotovaní štátnymi príspevkami. V súčasnosti sa členovia stretávajú v jednej topoľčianskej kaviarni, v budúcnosti by chceli mať na aktivity vlastné priestory.

Ich posolstvo a činnosť zameraná na postihnutých oslovila slovenskú značku Lowely Cruisers, ktorá sa rozhodla v spolupráci s trojicou umelkýň realizovať dobročinný projekt špeciálne určený topoľčianskemu združeniu. „Tri mladé umelkyne Marta Prokopová, Nina Meszarosová a  Majka Saturejka Sládečková tvorili na zrecyklované skateboardové dosky, ktoré značka produkuje. Náš Projekt je prepojením umenia, remesla, športu a dobročinnosti,“ prezradil nám Juro Vartík z Lowely Cruisers.

trafacka2

trafacka1

Ako ďalej uviedol, koncept projektu spočíva v tom, že každé z dievčat malo dve dosky, pričom jedna vyjadrovala deň a druhá noc. Používali iba tri farby, a to čiernu, bielu a jednu ľubovoľnú. „Zaujímavosťou prác je aj použitie fosforeskujúcich prvkov, ktoré svietia v tme.“

trafacka12

trafacka3

„Na zahájenie projektu sme vytvorili event v spolupráci s fotogalériou Trafačka v Nitre, kde prišlo aj občianske združenie Šťastíčko. Atmosféru spríjemňovala príjemná hudba a vystúpenie členov zo Štastíčka a inštalácia dosiek, ktorá bola po zotmení nasvietená.“ Pre lepšiu predstavivosť si zavolali fotografa Mateja Matušku a kameramana Juraja Danka, ktorí spravili z eventu perfektné fotky a video.

tafacka21

 

 

Tematika odráža dnešný svet v čiernej a bielej, vo dne a noci, v pozitívnom či negatívnom vnímaní a každé z diel má za sebou svoj príbeh, ktorý doň autorky vložil. Cena jedného z diel je 100 eur, pričom celá suma putuje občianskemu združeniu. Objednať  si ich môžete na facebooku Lowely Cruisers.

trafacka4

Zdroj: Juro Vartík/Lowely Cruisers | Foto a Video: Marek Matuška, Juraj Danko