Výrobca výživového doplnku pod privátnou značkou DM drogérie sa akosi prepočítal. Česká úradná kontrola totiž namerala v jeho zložení podstatne menšie množstvo vitamínu D ako je pôvodne uvedené na etikete. 

Nedostatok vo výživovom doplnku Calcium 600 s vitamínmi D a K potvrdili českí inšpektori na základe kontroly výrobkov. Ten spotrebiteľom ponúka známa sieť DM drogerie markt pod vlastnou značkou Das gesunde Plus. Na doplnenie celodennej odporúčanej dávky príslušného vitamínu je potrebné užiť jednu kapsulu za deň, uvádza príslušná etiketa na obale výrobku. Podľa výsledkov úradnej kontroly je však skutočnosť o niečo iná.

„Výrobok obsahoval takmer o polovicu menej vitamínu D než bolo uvedené na obale,“informovala česká inšpekcia. V jednej kapsuli sa nachádzalo približne 2,5 mikrogramu vitamínu D. Pôvodná dávka má obsahovať 5 mikrogramov. Táto dávka teda pokryla iba polovicu odporúčanej dávky.

Dajte si preto pozor na uvedené výživové doplnky, ktoré sú označené výrobnou šaržou: 011614 s dátumom minimálnej trvanlivosti: 06/2019. Sieť drogérií ich totižto ponúkať nemôže. Uvádzanie nesprávnych údajov na etiketách je považované za hrubé porušovanie predpisov a zavádzanie spotrebiteľa. Dm-sa preto pokute nevyhne!

Zdroj/Foto: szpi.gov.cz, potravinynapranyri.cz, gazduj.etrend.sk | Ilustračná foto: commons.wikimedia.org