Dopravná nehoda dvoch osobných áut bola ohlásená i v nedeľu 22. júla, krátko pred 15.30 h. K udalosti došlo na štátnej ceste č. I/9 v katastri obce Chocholná – Velčice (okres Trenčín). O udalosti informoval hovorca KR HaZZ v Trenčíne Marián Petrík.

Podľa slov hovorcu boli na zásah vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s jedným zásahovým vozidlom.

“Po príchode hasičov na ohlásené miesto bol vykonaný prieskum, pri ktorom bolo zistené, že v dôsledku udalosti sa zo siedmych účastníkov dopravnej nehody zranilo päť osôb (z toho jedno dieťa). Havarované vozidlá sa nachádzali na vozovke, pričom z väčšej časti blokovali oba jazdné pruhy, “ uviedol Petrík.

Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a súčasne všetkým zraneným poskytli predlekársku prvú pomoc. Po príchode zdravotníkov ZZS boli zranené osoby naložené do sanitiek a následne odvezené na ďalšie ošetrenie do nemocnice. “Príslušníci HaZZ zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny,” dodal Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Zdroj/Foto: KR HaZZ v Trečníne