Neuveriteľný prípad zažíva pán Miloš, ktorý si s manželkou pred rokmi uchovali svoje cenné veci do bankovej schránky. Po pár rokoch však prišiel šok, ktorí by nečakali ani v zlom sne. 

Miloš sa pred 21 rokmi rozhodol, že si spolu s manželkou ukryjú rodinné cennosti do bankovej schránke, kde budú ich veci v bezpečí. Po rokoch však zostali v šoku, ich trezor sa vraj stratil. Miloš celú vec rieši aj súdne, no dodnes sa mu nepodarilo dožiadať sa spravodlivosti a je takmer jasné, že svoje cennosti už nikdy neuvidí.

Všetko sa to začalo v roku 1997, kedy si Bratislavčan Miloš prenajal v UniCredit Bank bezpečnostnú schránku, do ktorej vložil šperky a iné cenné dokumenty v hodnote viac ako 30-tisíc eur. Až do roku 2013 v schránke na Mostovej ulici v Bratislave veci pribúdali, no jedného dňa zažila rodina poriadne prekvapenie.

,,Z trezoru som si chcel vytiahnuť niektoré veci, no bolo mi oznámené, že schránky zrušili,“ povedal pre cas.sk Miloš. Prvou reakciou banky bolo, že žiadnu schránku na jeho meno neevidujú. V januári 2015 však prišiel znechutenému mužovi list, v ktorom sa písalo, že v roku 2009 zasielala banka majiteľom sejfov výzvy. Na základe nich si mali prevziať svoje veci. Miloš ale tvrdí, že žiadnu výzvu nedostal a podarilo sa mu to dokázať aj vďaka trestnému konaniu.

Momentálne je trestné stíhanie prerušené, pretože banka nevie zistiť totožnosť páchateľa, ktorý mal trezor opatrovať. Miloš sa však nevzdáva a s právnikmi pripravuje podklady na to, aby trestné stíhanie pokračovalo. Nie je vraj možné, aby banka nemala informácie o človeku, ktorý mal k trezoru prístup, a aby nebol potrestaný.

Podľa Národnej banky Slovenska urobila inštitúcia chybu v tom, že nechala schránku bez dozoru a neprevzaté veci mali byť odovzdané do notárskej úschovy. Milošovi údajne UniCredit v minulosti ponúkal cudzie veci z iných schránok, ktoré odmietol. Banka sa doteraz k problému verejne nevyjadrila a hovorkyňa UniCredit Zuzana Ďuďáková to zhrnula do jednej vety. ,,Nekomentujeme ani potenciálnych, ani existujúcich klientov.”

Zdroj: cas.sk | Foto: freepik/pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.